Огляд Windows 10

Огляд Windows 10

Перші враження, огляд Windows 10

Защита WiFi сети

Ось і настав час, коли я можу привітати всіх користувачів ПК із виходом дистрибутиву Windows 10 Technical Preview. Це, звичайно, ще не остаточна версія. Windows 10 наразі активно розробляється. З’явився в широкому доступі він 1 жовтня 2014 року. Всі хто бажає побачити його на власні очі – має змогу зробити це без зайвих складнощів, адже він уже доступний на офіційному сайті компанії Microsoft. Єдине що Вам потрібно – це створити обліковий запис на сайті компанії Microsoft. В кого вже обліковий запис є – скачуєте, встановлюєте, тестуєте. Ще раз хотілося б наголосити на тому, що це не реліз, а лише превью версії, а це означає, що Windows 10 Technical Preview хоч і доступний в 32-бітній і 64-бітній редакції, проте доступний лише англійською, китайською та португальською мовами і обмежений кінцевим терміном безкоштовного використання до 15 квітня 2015.

Компанія IQIT була в числі перших, хто скористався таким чудовим подарунком від компанії Microsoft. Ми тестували Windows 10 три дні. Це дало нам змогу сповна оцінити всі переваги та недоліки даної операційної системи. Якщо Ви до цього часу розмірковуєте над тим, чи варто Вам встановлювати Windows 10 на свій ПК – читайте наш огляд і обов’язково знайдете відповідь.

Етап №1 – Встановлення Windows 10 Technical Preview

Защита WiFi сети

На цьому етапі встановлення, особливо розповідати немає про що, адже Windows 10 встановлюється так само як і Windows 8.1, як і Windows 7, але є свої особливості, про які обов’язково потрібно сказати. Перше – це встановлення Windows 10 на віртуальну машину через програмку Oracle VM VirtualBox. Під час завантаження встановлення, файлів Windows для встановлення, вона напише помилку 0x000025 … (деякі користувачі, до речі, при установці на Virtual Box, щоб виправити помилку, рекомендують зайти за адресою: “Панель керування / Система і безпека / Система / Додаткові параметри системи / Швидкодія / Параметри / Запобігання виконання даних” – вибирати пункт “Включити DEP для всіх програм і служб, окрім вибраних нижче”. Потім натиснути “Застосувати”, “Ок” і перезавантажити ПК). На ній ми зупиняти нашу розповідь не будемо, адже в Інтернеті Ви зможете знайти як мінімум 2 шляхи вирішення даної проблеми, один з яких наведений вище, а згодом їх стане ще більше, або просто компанія Microsoft сама виправить цю проблему після нових фіксів. Тому якщо ви вирішите встановлювати – раджу робити це, як то кажуть, «з нуля». Тоді практично ніякої різниці немає, встановлюєте Ви Windows 10 із диску чи із флешки. На Сайті компанії Microsoft знаходиться безкоштовний ключ для активації Windows 10, але він Вам не знадобиться, адже активується самостійно після того, як ви введете свій логін та пароль які Ви використали для реєстрації свого профілю на сайті компанії Microsoft. Саме встановлення проходить відносно швидко,(у нас Windows 10 встановився приблизно за 20 хвилин), та потребує Вашого втручання лише на фінальному етапі встановлення.

Етап №2 – перший погляд на Windows 10

По-перше, у 10 повернули славнозвісне меню «Пуск», якого так не вистачало практично всім, хто тільки-тільки встановив собі Windows 8 після багаторічного користування Windows 7. Тепер воно в собі об’єднує, окрім стандартних функцій, які були в нього у Windows 7, ще й деякі функції із Windows 8.1 а також інтерфейс Metro.

Защита WiFi сети

По-друге, це Windows, на якому зразу, автоматично, встановилися абсолютно всі драйвери для нашого ПК. Для порівняння зазначу, що Windows 7 у «диспетчері пристроїв» бачив 1 «невідомий пристрій», а Windows XP аж шість, і це не зважаючи на те, що всі основні драйвери були встановлені і чудово працювали.

По-третє – графічна оболонка Windows 10. Розробники постаралися добре і знайшли цікавий варіант, щось середнє між графічною оболонкою Windows 7 і Windows 8.

Четверте – Покращена функція Snap, яка, як зазначається на офіційному сайті компанії Microsoft, дозволяє відкрити до чотирьох програм та одночасно зафіксувати їх на екрані комп’ютера, уявно поділивши монітор на 4 рівні частини, але в нас таке виходило лише з трьома програмами, та вважаю, що цей баг буде скоро виправлений, адже відключити оновлення у Windows 10 Technical Preview просто неможливо.

П’яте – віртуальні робочі столи, які нарешті були реалізовані у Windows 10. Завдяки цій функції розробники повноцінно використовують всі можливості багатоядерних процесорів та захищають нас від так званих «зависань». Якщо якась програма показала помилку, а Windows «завис» повністю переставши відповідати – просто переключіться на інший робочий стіл спеціальною кнопкою, яка знаходиться біля кнопки «Пуск».

Защита WiFi сети

Шосте – це мобільність та універсальність нової платформи для Windows 10. Тепер один і той же Windows може бути і на Вашому смартфоні, і на планшеті, і у ПК. Також Windows 10 є єдиною платформою для розробки додатків і єдиним каналом доставки додатків через Магазин.

Защита WiFi сети

Сьоме – Windows 10 є дещо швидшим за своїх попередників. Ми провели тестування програмою CrystalMark 0.9.12 в якій наш комп’ютер із встановленою операційною системою Windows 10 набрав 328501 балів, а це на 11566 балів більше ніж на операційній системі Windows 7.

Защита WiFi сети

Ми сподіваємося, що сім фактів, які ми навели для прикладу в нашому міні-огляді, допоможуть Вам краще зрозуміти, чи варто зараз встановлювати Windows 10. Однозначно, після виходу фінальної версії Windows 10 операційна система Windows 8.1 швидко забудеться, адже Windows 10 перевершує її у всьому.

Огляд Windows 10 обновлено: March 1, 2015 - dashbog

Напишіть відгук

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *